Wezwanie do walki

czytanie dnia Jr 1

Moderator: Krzysiekniepieklo

Wezwanie do walki

Postprzez Krzysiekniepieklo » piątek, 2 sierpnia 2019, 19:08

23 czerwca 2016 r. Byłem na 18.00 na Mszy. Po Mszy okazało się, że będzie jeszcze jedna Msza dla Odnowy w Duchu Świętym. Kilka miesięcy uczestniczyłem w tym ruchu i postanowiłem, że będę służył do Mszy. Po czterech latach przerwy w okolicznościach zupełnie przeze mnie nieprzewidzianych stanąłem przy ołtarzu aby służyć do mszy. Było pewnie ze trzydzieści stopni a ja cały dygotałem. A oto czytanie.

Jr 1
4 Pan skierował do mnie następujące słowo:
5 «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię,
nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię,
prorokiem dla narodów ustanowiłem cię».
6 I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!»
7 Pan zaś odpowiedział mi:
«Nie mów: "Jestem młodzieńcem",
gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę,
i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę.
8 Nie lękaj się ich, bo jestem z tobą, by cię chronić» - wyrocznia Pana.
9 I wyciągnąwszy rękę, dotknął Pan moich ust i rzekł mi: «Oto kładę moje słowa w twoje usta. 10 Spójrz, daję ci dzisiaj władzę nad narodami i nad królestwami, byś wyrywał i obalał, byś niszczył i burzył, byś budował i sadził».



Uznałem,ze te słowa Bóg kieruje do mnie i stanąłem do walki. Skoro Bóg mi obiecał, że będzie ze mną, to nie mogę się bać, więc jestem otwarty na wszystkie szalone pomysły, byleby były zgodne z Ewangelią.
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 786
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Postprzez » piątek, 2 sierpnia 2019, 19:08

 

Re: Wezwanie do walki

Postprzez jeden antyk » środa, 9 czerwca 2021, 16:59

Krzysiekniepieklo napisał(a):Uznałem,ze te słowa Bóg kieruje do mnie i stanąłem do walki. Skoro Bóg mi obiecał, że będzie ze mną, to nie mogę się bać, więc jestem otwarty na wszystkie szalone pomysły, byleby były zgodne z Ewangelią.

"Aż do skończenia świata" :D
jeden antyk
 

Postprzez » środa, 9 czerwca 2021, 16:59

 


Powrót do Moje plenipotencje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron