Liturgia Komunii w domu

Do domowego użytku

Moderator: Krzysiekniepieklo

Liturgia Komunii w domu

Postprzez Krzysiekniepieklo » środa, 4 sierpnia 2021, 13:13

Możemy Łamać Chleb bez udziału tych, którzy uzurpują sobie wyłączność na Łamanie Chleba. Oni z nami nawet nie chcą się przełamać, nie mówiąc już o ukradzionym Kielichu.

Łamałem Chleb z Przyjacielem ( czwartego kwietnia 2019 roku)

Czwartego kwietnia wreszcie się odważyłem i Łamałem się Chlebem z moim przyjacielem, którego nikt nie chciał obmyć z grzechów i dopuścić do komunii. Wziąłem jego grzechy na siebie. Odmówiliśmy krótką modlitwę:

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego

Jezu obmyj nas z naszej winy, oczyść nas z naszych grzechów. Przebacz nam Jezu. Następnie błogosławiąc chleb i wino powiedziałem:

Jezu przyjdź.

Następnie powiedziałem:

Ciało Chrystusa. Przełamaliśmy się Chlebem i spożyliśmy.

Następnie powiedziałem:

Krew Chrystusa - i wypiliśmy z jednego kielicha

Na zakończenie - W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Pewnie powiecie, że to wszystko jest nieważne, bo …………..

Ale Jezus powiedział:

Mt 18

19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».



Skoro wszyscy jesteśmy kapłanami, to i ja jestem kapłanem, więc mam uprawnienia kapłana. Skoro jestem uczniem Chrystusa, to mam uprawnienia ucznia Chrystusa. Skoro Jezus powiedział:

Mt 16

24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. 25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.



To wziąłem na ten swój krzyż jego grzechy, bo nikt nie chciał mu pomóc dźwigać tego, z czym sobie nie radzi.
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 787
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Postprzez » środa, 4 sierpnia 2021, 13:13

 

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez jeden antyk » niedziela, 8 sierpnia 2021, 04:40

Ten z którym łamiesz się chlebem jest jak Ty (uczniem) i ma prawo sam nieść swój krzyż. Nie jesteś Chrystusem, aby brać grzechy na siebie.
Jest sporo wierzących, którzy pomagają sobie wzajemnie dzieląc się tym co każdy ma zarówno materialnie jak też Duchowo- to jest właśnie łamanie się chlebem.
jeden antyk
 

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez Krzysiekniepieklo » niedziela, 8 sierpnia 2021, 05:50

jeden antyk napisał(a):Ten z którym łamiesz się chlebem jest jak Ty (uczniem) i ma prawo sam nieść swój krzyż. Nie jesteś Chrystusem, aby brać grzechy na siebie.
Jest sporo wierzących, którzy pomagają sobie wzajemnie dzieląc się tym co każdy ma zarówno materialnie jak też Duchowo- to jest właśnie łamanie się chlebem.


Spożywanie Ciała i Krwi w rycie ostatniej wieczerzy prowadzi właśnie do takiej jedności, o której piszesz. To właśnie poprzez Krew Chrystusa stajemy się braćmi.
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 787
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez jeden antyk » niedziela, 8 sierpnia 2021, 07:28

Krzysiekniepieklo napisał(a):
jeden antyk napisał(a):Ten z którym łamiesz się chlebem jest jak Ty (uczniem) i ma prawo sam nieść swój krzyż. Nie jesteś Chrystusem, aby brać grzechy na siebie.
Jest sporo wierzących, którzy pomagają sobie wzajemnie dzieląc się tym co każdy ma zarówno materialnie jak też Duchowo- to jest właśnie łamanie się chlebem.


Spożywanie Ciała i Krwi w rycie ostatniej wieczerzy prowadzi właśnie do takiej jedności, o której piszesz. To właśnie poprzez Krew Chrystusa stajemy się braćmi.

Zgadza się jednak to wydarzyło się na Krzyżu, a nie podczas ostatniej wieczerzy.
jeden antyk
 

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez Krzysiekniepieklo » niedziela, 8 sierpnia 2021, 18:07

J 13
4 wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. 5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» 7 Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział». 8 Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!». 10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy»2. 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.


Jezus obmywając uczniom nogi, obmył ich z grzechów i wziął ich grzechy na siebie. No i powiedział żeby sobie nawzajem nogi obmywali - no a to znaczy żeby siebie nawzajem z grzechów obmywali, dokładnie tak samo, jak to zrobił Jezus.
To przed komunią i to właśnie jest narodzenie z wody. No a narodzenie z Ducha, to jest spożycie Ciała i Krwi Jezusa. Wtedy zstępuje na nas Duch Boży. To Jezus udziela nam ze swojego Życia.
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 787
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez jeden antyk » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 05:57

Krzysiekniepieklo napisał(a):J 13
4 wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. 5 Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» 7 Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział». 8 Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!». 10 Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy»2. 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.


Jezus obmywając uczniom nogi, obmył ich z grzechów i wziął ich grzechy na siebie. No i powiedział żeby sobie nawzajem nogi obmywali - no a to znaczy żeby siebie nawzajem z grzechów obmywali, dokładnie tak samo, jak to zrobił Jezus.
To przed komunią i to właśnie jest narodzenie z wody. No a narodzenie z Ducha, to jest spożycie Ciała i Krwi Jezusa. Wtedy zstępuje na nas Duch Boży. To Jezus udziela nam ze swojego Życia.

Moim zdaniem mylisz wzajemność a w tym usługiwanie z chrztem wodą. Jezus będąc czystym poszedł do Jana Chrzciciela. Czy Jan obmył Jezusa z grzechów?
jeden antyk
 

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez Krzysiekniepieklo » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 06:05

Odwołałem się do J3
3 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie1, nie może ujrzeć królestwa Bożego». 4 Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» 5 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego2


Nie chodziło mi o chrzest jako taki, który jest przyłączeniem do wspólnoty. Obmycie uczniom nóg nie było chrztem.
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 787
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez jeden antyk » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 06:38

"To przed komunią i to właśnie jest narodzenie z wody. "
To co oznaczają te słowa?
Jezus dość wyraźnie wyjaśnił:
14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi.
Inaczej mówiąc jeden drugiemu ma także usługiwać.
jeden antyk
 

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez Krzysiekniepieklo » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 10:46

jeden antyk napisał(a):"To przed komunią i to właśnie jest narodzenie z wody. "
To co oznaczają te słowa?
Jezus dość wyraźnie wyjaśnił:
14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi.
Inaczej mówiąc jeden drugiemu ma także usługiwać.


Obmywanie nóg oznaczało, że wziął ich grzechy na siebie. No a my też mamy sobie nawzajem nogi obmywać, a więc mamy brać grzechy braci(uczestników Komunii) na siebie. Już pisałem. Jeśli brat weźmie Twoje grzechy na siebie, to Ty przed Bogiem jesteś wtedy czysty, bo nie masz swojego własnego grzechu na sumieniu. No a grzechy innych, które bierzesz na siebie, nie brudzą Twojej duszy. Narażasz się tylko na wściekłość szatana (tak jak się Jezus naraził). Szatan nie może wtedy zabić Twojej duszy. Może co najwyżej zabić Twoje ciało (odebrać życie). No ale Twojego Życia tknąć nie może.
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 787
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez jeden antyk » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 17:06

Krzysiekniepieklo napisał(a):
jeden antyk napisał(a):"To przed komunią i to właśnie jest narodzenie z wody. "
To co oznaczają te słowa?
Jezus dość wyraźnie wyjaśnił:
14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi.
Inaczej mówiąc jeden drugiemu ma także usługiwać.


Obmywanie nóg oznaczało, że wziął ich grzechy na siebie. No a my też mamy sobie nawzajem nogi obmywać, a więc mamy brać grzechy braci(uczestników Komunii) na siebie. Już pisałem. Jeśli brat weźmie Twoje grzechy na siebie, to Ty przed Bogiem jesteś wtedy czysty, bo nie masz swojego własnego grzechu na sumieniu. No a grzechy innych, które bierzesz na siebie, nie brudzą Twojej duszy. Narażasz się tylko na wściekłość szatana (tak jak się Jezus naraził). Szatan nie może wtedy zabić Twojej duszy. Może co najwyżej zabić Twoje ciało (odebrać życie). No ale Twojego Życia tknąć nie może.

Rozumiem, że wg Ciebie grzechy czystych są w nogach. Ty weźmiesz moje, ja twoje i jest okej, tak?
jeden antyk
 

Re: Liturgia Komunii w domu

Postprzez Krzysiekniepieklo » wtorek, 7 września 2021, 19:08

jeden antyk napisał(a):Rozumiem, że wg Ciebie grzechy czystych są w nogach. Ty weźmiesz moje, ja twoje i jest okej, tak?


Jest jeszcze jeden mały problem. Za te cudze grzechy trzeba jednak zapłacić. Jezus zapłacił krzyżem. Szatan nas tez może maltretować ale na tyle, na ile Bóg mu pozwoli.
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 787
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Postprzez » wtorek, 7 września 2021, 19:08

 


Powrót do Krótka liturgia Komunii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron