Zapłata w winnicy

Moderator: Krzysiekniepieklo

Zapłata w winnicy

Postprzez Krzysiekniepieklo » wtorek, 20 listopada 2018, 21:38

krzysiekniepieklo
Gaduła


Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Zapłata za pracę w winnicy.
W tej przypowieści Jezus mówi o zapłacie w Winnicy Pańskiej. Bez względu na wkład pracy każdego z robotników, każdy dostał taką samą zapłatę.
Dziwna to zapłata skoro nie zależy od wkładu pracy. Ta zapłata ma się nijak do ludzkiego pojmowania zapłaty. Jednak Jezus nazwał to zapłatą.
Teraz jeśli będziemy mówili o zapłacie, nie tłumacząc całej zawiłości ( nietypowości) tej zapłaty, to wszyscy będą zaskoczeni taką zapłata, dokładnie tak samo, jak ci robotnicy z przypowieści. Jest napisane - zapłata ale nie możemy tego rozumieć w potocznym tego słowa znaczeniu, bo to będzie duży błąd. W Piśmie Świętym jest bardzo wiele takich sformułowań, które działają na podobnej zasadzie. Zasady postępowania Boga mają się nijak do zasad postępowania ludzi. Bóg tłumaczy nam Swoje zasady postępowania, posługując się językiem ludzi ale w języku ludzi nie ma odpowiednich słów aby można było to dokładnie wyjaśnić. Zawsze będzie to tylko przybliżenie do Prawdy. Człowiek nie ma warsztatu poznawczego aby Prawdę mógł poznać.
Może co najwyżej próbować się do Prawdy zbliżać. Można Boga na tyle poznać, na ile Bóg chce się nam objawić. On Sam daje się poznawać.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl

Pn maja 28, 2018 1:52 pm

Yarpen Zirgin
Niesamowity Gaduła



Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 13320
Lokalizacja:Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Re: Zapłata za pracę w winnicy.
No dobra, ale o czym chcesz rozmawiać?

_________________
"W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."

Pn maja 28, 2018 2:01 pm

krzysiekniepieklo
Gaduła


Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Re: Zapłata za pracę w winnicy.
Yarpen; Ja Tobie chcę w ten sposób wytłumaczyć, że biblii nie można czytać wprost, bo to jest duży błąd. Ty żądasz ciągle ode mnie cytatów mówiących wprost to samo, co ja mówię. Biblia wymaga interpretacji i bardzo niewiele jest nauk powiedzianych wprost. Jezus mówi "zapłata" ale jak przyjmiesz to wprost, to nie zrozumiesz, o co Jezusowi chodziło. To samo jest z karaniem, tak samo jest ze sprawiedliwością. Zdajesz sobie chyba z tego sprawę, że sprawiedliwość Boża bardzo mocno odbiega od sprawiedliwości ludzkiej.
Według sprawiedliwości ludzkiej, to dobry łotr nie miał by szansy wejść do królestwa Bożego.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl

Pn maja 28, 2018 2:18 pm

Yarpen Zirgin
Niesamowity Gaduła



Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 13320
Lokalizacja:Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Re: Zapłata za pracę w winnicy.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Yarpen; Ja Tobie chcę w ten sposób wytłumaczyć, że (...)

Ja ciebie nie pytam, co chcesz tłumaczyć myląc zreszą forum z blogiem. Pytam: O czym chcesz porozmawiać w tym temacie?

_________________
"W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."

Pn maja 28, 2018 2:22 pm

krzysiekniepieklo
Gaduła


Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Re: Zapłata za pracę w winnicy.
Właśnie o tym Yarpen, że ludzie patrzą ale nie widzą. słuchają ale nie rozumieją, bo nie ma komu im wytłumaczyć. Masz wzorzec metra ale prawie nic nie możesz zmierzyć, bo niewiele przedmiotów ma akurat metr długości.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl

Pn maja 28, 2018 2:42 pm

Yarpen Zirgin
Niesamowity Gaduła



Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 13320
Lokalizacja:Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Re: Zapłata za pracę w winnicy.
Aha. Czyli temat założyłeś nie po to, aby poruszyć jakiś konkretny temat, tylko by głosić swoją "Ewangelię". Jak dla mnie jest on do zamknięcia.

_________________
"W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."

Pn maja 28, 2018 2:46 pm

krzysiekniepieklo
Gaduła


Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Re: Zapłata za pracę w winnicy.
Ja rozumiem Yarpen dlaczego chcesz ten temat tak szybko zamykać.
Dyskusja na ten temat może obnażyć podstawy twoich metod "dyskusji"

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl

Pn maja 28, 2018 2:57 pm

merss
Czuwa nad wszystkim



Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 11358
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Re: Zapłata za pracę w winnicy.
Chyba zaczniemy od początku. Proszę o sformułowanie 'szkolnych' pytań do dyskusji (Reg. II/2). Nie o to chodzi czego chcesz innych uczyć, ale o czym dyskutować. Nie to, że ludzie czegoś nie rozumieją, ale konkretnie przegadać postawioną tezę w formie zdania oznajmującego lub pytającego. Powinna zachęcać do dyskusji, tak stoi w regulaminie. Nie ma chyba biegu sztafetowego. Jak sobie to wszystko przemyślisz, ujmij to we wstępniaku. Ten wadliwy wątek wrzucę do kosza. Nie chcę w nim sprzątać. Otwórz nowy, w którym naniesiesz moje sugestie.


Pn maja 28, 2018 2:57 pm
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 787
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Postprzez » wtorek, 20 listopada 2018, 21:38

 

Powrót do wątki na katoliku wyrzucone do kosza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron