Córka Jaira

Bloga mi zablokowali, więc przenoszę cenniejsze rzeczy tutaj

Moderator: Krzysiekniepieklo

Córka Jaira

Postprzez Krzysiekniepieklo » niedziela, 8 kwietnia 2018, 21:40

Córka Jaira (1)
22.12.2016
W Ewangelii o córce Jaira Pan Jezus mówi - dziewczynka nie umarła tylko śpi. Wszyscy naokoło śmiali się z tego twierdząc, że umarła. Śmiali się z tego co mówi Bóg, bo mieli własną wersję wydarzenia. Dzisiaj, kiedy mamy dużo większą wiedzę kim jest Jezus, dalej niektórzy twierdzą, że dziewczynka była martwa i Pan Jezus ją wskrzesił. Można powiedzieć, że kontynuują śmiech tamtych ludzi bo wiedzą lepiej od Boga co się wydarzyło

. Bóg mówił do ludzi, a zawsze mówi tak, żeby mogli Go zrozumieć. W innym przypadku nie traktował by ludzi poważnie. To człowiek nagina to co powiedział Bóg, do swoich wyobrażeń. Przez trzy lata nauczania znalazł tylko jedenastu , którzy byli zdolni do tego aby zakwestionować swoją dotychczasową wiedzę. Tam w wieczerniku Pan Jezus powiedział - to jest Moje Ciało, to jest Moja Krew. Przecież nie widzieli tak jak my ani Jego Ciała ani Jego Krwi. Powiem więcej, oni w tym momencie nic z tego nie rozumieli, ale przecież Go nie wyśmiali. Mówił dużo trudniejsze rzeczy do uwierzenia niż tamtym. Na tle ostatniej wieczerzy Bóg im to wytłumaczył dużo później. Jak człowiek może uwierzyć Bogu - jak mówi to jest Moje Ciało, to jest Moja Krew, jeśli tego Ciała i krwi nie widzi, skoro nie potrafi uwierzyć jak mówi - dziewczynka śpi. Bogu jest obojętne co myślą ludzie, którzy nie wierzą. Bogu zależy aby ludzie wierzący wierzyli w to co mówi.

Prorok nie wpada na pomysły. Jeśli nie czuję ciśnienia to nie piszę. W pierwotnym Kościele nie było władców. Wyznaczeni przełożeni służyli innym. Później przyszli ludzie władzy. Nie znali Boga i wprowadzali taką doktrynę, żeby było im łatwiej rządzić. Spróbuj zrozumieć co napisałem o Ewangelii o córce Jaira. To co mówi Bóg, szatan przykrył stertą kłamstwa. Dzisiaj człowiek szukający Boga, nie może nic zrozumić. Bóg mówi prawdę, a stu mówi co innego - tak jak tam. Dlatego trudno jest uwierzyć Bogu.

Pojęcie śpi było dla Żydów dużo szersze. Pod pojęciem - śpi rozumieli takie dzisiejsze pojęcia jak: zemdlony, nieprzytomny, śpi. Jeszcze niedawno w naszym języku używano pojęcia - leży bez ducha, co wcale nie musiało oznaczać człowieka martwego. Dziewczynka prawdopodobnie była nieprzytomna ale nie martwa.

Jn 11:11-14
11. To powiedział, a następnie rzekł do nich: Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę, aby go obudzić.
12. Uczniowie rzekli do Niego: Panie, jeżeli zasnął, to wyzdrowieje.
13. Jezus jednak mówił o jego śmierci, a im się wydawało, że mówi o zwyczajnym śnie.
14. Wtedy Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł,
(BT)


• 20. krzysiekniepieklo | 24.12.2016
A czy w tym przypadku powiedział - nie umarł.?



• 22. krzysiekniepieklo | 24.12.2016
14. Wtedy Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł,
(BT)

4. rzekł: Usuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi. A oni wyśmiewali Go.
(BT)
Widzisz różnicę?



• 24. krzysiekniepieklo | 24.12.2016
Łazarz umarł. Dziewczynka nie umarła. To co uważasz, że te dwa sformułowania oznaczają ten sam stan?



Córka Jaira cd.(2)
23.12.2016
Pan Jezus mówiąc - dziewczynka nie umarła tylko śpi - dobrze wiedział co się stanie dalej. Dlaczego więc tak powiedział? Nie chciał chyba umniejszyć swojej chwały? Przecież ludzie bardziej docenią wskrzeszenie jak uzdrowienie. A więc jaką mógł mieć motywację? Właśnie taką, że chciał aby się ludzie śmiali. Dobrze o tym wiedział, że tak będzie. To teraz pytanie dlaczego mu na tym zależało? Bez pomocy Boga trudno jest na to pytanie znaleźć odpowiedź. Pewnie nie chodziło Mu o tamtych ludzi ale o nas. Trzy lata ich nauczał, a nic nie zrozumieli. Chodzili za Nim tylko z ciekawości. Dzisiaj może się z Niego nie śmiejemy ale dalej Mu nie dowierzamy. Mamy swoją wersję wydarzeń. Ktoś nam wmówił, że kłamstwo jest prawdą. Ta sytuacja jest dobrym argumentem, aby zacząć od nowa szukać prawdy. Tym razem musimy szukać razem z Bogiem, a nie samemu, bo Bóg jest Prawdą i poza Bogiem nie ma prawdy.


Córka Jaira ( 3 )
29.12.2016
Moi oponenci upierają się, że Pan Jezus wskrzesił córkę Jaira. Według nich tak naucza Kościół i wszyscy mamy obowiązek w to wierzyć. Yarpen zadał nawet pytanie - dlaczego nikt przez 2000 lat nikt nie wpadł na to, że to nie było wskrzeszenie. Przejrzałem ewangelie pod tym kątem i nic nie znalazłem dla potwierdzenia, że to było wskrzeszenie. Wydaje się, że teologowie wpadli na ten pomysł dużo później, jak się Yarpenowi wydaje. Żaden z ewangelistów nie twierdził, że Pan Jezus wskrzesił. Mam apel do oponentów - znajdźcie coś w NT dla uzasadnienia swojego stanowiska, że Pan Jezus jednak wskrzesił. Jeszcze wierzę w to, że się tylko mylicie. Jeśli jednak z pełną świadomością walczycie przeciwko Prawdzie, to jesteście kłamcami. W nauczaniu Kościoła są błędy, a sytuacja z córką Jaira jest na to dowodem.


Córka Jaira (4)
18.04.2017
Łk 8,49-55 49. Gdy On jeszcze mówił, przyszedł ktoś z domu przełożonego synagogi i oznajmił: Twoja córka umarła, nie trudź już Nauczyciela! 50. Lecz Jezus, słysząc to, rzekł: Nie bój się; wierz tylko, a będzie ocalona. 51. Gdy przyszedł do domu, nie pozwolił nikomu wejść z sobą, oprócz Piotra, Jakuba i Jana oraz ojca i matki dziecka. 52. A wszyscy płakali i żałowali jej. Lecz On rzekł: Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi. 53. I wyśmiewali Go, wiedząc, że umarła. 54. On zaś ująwszy ją za rękę rzekł głośno: Dziewczynko, wstań! 55. Duch jej powrócił, i zaraz wstała. Polecił też, aby jej dano jeść.


Nie wiem, dlaczego Kosciół naucza, że Pan Jezus wskrzesił córkę Jaira. Szukałem uzasadnienia dla takiego twierdzenia w NT ale nie znalazłem. Jest tylko opis zdażenia jak wyżej. Z tego tekstu wynika, że to było uzdrowienie. Pan Jezus mówi. - dziewczynka nie umarła tylko śpi. Bez względu na to co inni mówią, to ja wierze Bogu. Bóg zawsze mówi prawdę i nigdy się nie myli. Oponenci tłumacza, że Pan Jezus często mówił o umarłych, że śpią. To prawda, tak mówił o Łazarzu. Tylko wtedy, jak widział, że uczniowie źle zrozumieli, to powiedział wprost. - Łazarz umarł. W tym przypadku Jezus powiedział - dziewczynka nie umarła. Jak przyjmiemy, że śpi oznacza człowieka umarłego. - jak tłumacza oponenci, to otrzymamy takie oto zdanie logiczne: Dziewczynka nie umarła tylko umarła. To jest zdanie sprzeczne logicznie. To szatanowi zależy na tym, aby Bogu zarzucić kłamstwo albo niekompetencję. Chodzi mu o to, żebyśmy uwierzyli tym stu ludziom, którzy się śmieją z Jezusa mówiąc. - dziewczynka nie żyje. Bogu nie powinniśmy wierzyć jak mówi. - dziewczynka nie umarła, tylko śpi.


• 21. krzysiekniepieklo | 29.06.2017
1. Yarpen_Zirgin | 27.06.2017

Wracaniem n-ty raz to tego samego nie zmienisz faktu, że od I wieku Kościół przekazuje, idąc za Apostołami, że Chrystus córkę Jaira wskrzesił, a nie obudził. :)

---------------------------------Yarpen; który apostoł twierdził, że Pan Jezus wskrzesił córkę Jaira? W Ewangeliach nic o tym nie ma. W Dziejach Apostolskich i w listach też. Twoje twierdzenie jest bez pokrycia. Kłamiesz.

• 22. Yarpen_Zirgin | 30.06.2017
Wykaż, że apostołowie wszystko, co przekazali, zapisali w Biblii, a będziesz mógł twierdzić, że skłamałem.

• 23. krzysiekniepieklo | 30.06.2017
Yarpen; jak twierdzisz, a nie nasz dowodów, to jesteś kłamcą. Jak nie masz dowodów, to co najwyżej możesz przypuszczać.


• 24. Yarpen_Zirgin | 30.06.2017
Obawiam się, że to jednak Ty musisz udowodnić prawdziwość swojego oskarżenia mnie o to, że jestem kłamcą. I to czymś więcej niż "bo ja tak uważam".


• 25. krzysiekniepieklo | 30.06.2017
Według Twojej logiki - kłamstwo jest prawdą, dopóki ktoś nie udowodni, że kłamstwo jest kłamstwem.
Jak byś był pilnym uczniem, to byś wiedział, że twierdzenie wymaga przedstawienia dowodów i dopiero po przedstawieniu dowodów można mówić o twierdzeniu. To co przedstawiłeś, to jest co najwyżej teza i bez dowodów pozostanie tezą. To może przestań twierdzić skoro nie potrafisz udowodnić.
Kto twierdzi bez dowodów, to jest kłamcą.


• 26. Yarpen_Zirgin | 30.06.2017
Jest coś takiego, trutniu, jak wiedza powszechna. Nie wymaga ona przedstawiania dowodów, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, jest ona powszechnie znana. Jedną z takich wiadomości, która jest wiedzą powszechną, jest fakt WSKRZESZENIA córki Jaira i przekazania opisu tego zdarzenia przez apostołów. Dlatego przykro mi, ale to jednak TY musisz WYKAZAĆ, i to czymś więcej niż "bo ja tak rozumiem Biblię", że jest on fałszywy.


• 27. krzysiekniepieklo | 30.06.2017
Ze stu ludzi śmiało się z Jezusa jak mówił - "dziewczynka nie umarła",bo wszyscy byli przekonani, że umarła. To jest właśnie wiedza powszechna. To co powiedział Bóg, to Bóg musi udowadniać? To co mówią ludzie, to jest prawda i tego udowadniać nie trzeba?


• 28. Yarpen_Zirgin | 30.06.2017
To, co przekazuje Kościół Chrystusa od pierwszego wieku na ten temat jest wiedzą powszechną, ignorancie.


• 29. krzysiekniepieklo | 30.06.2017
Wiedza powszechna głupstwem jest u Boga. Jeszcze niedawno wg. Wiedzy powszechnej, ziemia była płaska. Żaden apostoł nie pisał o wskrzeszeniu.


• 30. Yarpen_Zirgin | 30.06.2017
Pisali, ignorancie:

Łk 8:54-55
54. On zaś ująwszy ją za rękę rzekł głośno: Dziewczynko, wstań!
55. Duch jej powrócił, i zaraz wstała. Polecił też, aby jej dano jeść.
(BT)


• 31. krzysiekniepieklo | 01.07.2017
Duch jej powrócił - znaczy tyle, że oprzytomniała. Pan Jezus wyraźnie powiedział - dziewczynka nie umarła. Jak Pan Jezus wskrzesił Łazarza, to wyraźnie powiedział uczniom - Łazarz umarł.


• 32. kacperek29 | 01.07.2017
. Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.


• 33. krzysiekniepieklo | 01.07.2017
Kacperku; o jakiego Łazarza Ci Chodzi? Kogo chcesz obudzić?



• 34. kacperek29 | 03.07.2017
Słyszałem o takim jednym Łazarzu, miał nawet takiego dobrego przyjaciela, Jezus mu było na imię.


• 35. krzysiekniepieklo | 03.07.2017
32. kacperek29 | 01.07.2017
. Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.

Kacperku; jeżeli cytujesz pismo swięte, to prosił bym Cię żebyś to w jakiś sposób sygnalizował. Tak jak napisałeś, to możesz tylko pisać od siebie - to co ty sam chcesz powiedzieć. Napisałeś to w takiej formie, jak byś to ty szedł obudzić Łazarza. Obudziłeś go?


• 36. kacperek29 | 03.07.2017
Po prostu liczyłem na Twoją inteligencję.


• 37. krzysiekniepieklo | 04.07.2017
Było by lepiej jak byś liczył na Boga i podchodził z szacunkiem do tego co On powiedział.


• 38. Yarpen_Zirgin | 04.07.2017
Ślicznie offtopujesz, krzysiu, aby tylko nie przyznać, że Chrystus mówił o zmarłych, że śpią. No, ale to nie dziwi, bo musiałbyś uznać, że Twoja "interpretacja" wydarzeń związanych ze wskrzeszeniem córki Jaira jest błędna i dziewczynka była martwa, a nie jedynie spała.


• 39. krzysiekniepieklo | 04.07.2017
Tu Yarpen Cię zaskoczę. Pan Jezus czesto mówił o zmarłych, że śpią. Jak widzisz, zrobiłes fałszywe założenie, że ja tego nie przyznam. Tylko, że w tym przypadku Pan Jezus powiedział - "dziewczynka nie umarła". W innych przypadkach jak mówił o smierci jako snie, to takich sformułowań nie używał. Jak mówił o Łazarzu, że zasnał, a uczniowie nie skojarzyli, że mówił o śmierci, to wprost powiedział uczniom - Łazarz umarł. ----- odpowiedz na pytanie, którego unikasz jak diabeł świeconej wody - dlaczego Pan Jezus powiedział do wszystkich - dziewczynka nie umarła? Co to sformułowanie w ustach Jezusa miało by według Ciebie znaczyć, skoro twierdzisz, że dziewczynka nie żyła?
A może po prostu odrzuciłeś to stwierdzenie Jezusa?
Krzysiekniepieklo
 
Posty: 787
Dołączył(a): wtorek, 5 września 2017, 11:02

Postprzez » niedziela, 8 kwietnia 2018, 21:40

 

Powrót do Blogowe dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron